İnternet Üzerinden Para Kazanmak İçin En Etkili Yöntemler

Recebivorerİnternet0 Yorum22 Mart 2016

Başlığın kulağa hoş geldiğinin farkındayım ancak internetten para kazanmanın hem çok kolay ama bir o kadar da zor olduğunu söylemem gerekiyor.

Bu konumuzda geçmiş senelerde edinmiş olduğum tecrübelerim doğrultusunda para kazanabilmek için yapılması gerekenleri kaleme alacağım.Öncelikle belirtmeliyim ki burada paylaşacağım yöntemlerin hepsini denemiş ve tecrübe etmiş biri olarak kaleme alıyorum.Vereceğim bilgilerin bakıldığında çok basit ancak çoğu zaman hayat kurtarıcı bilgiler olduğunu garanti edebilirim.Zaten net ortamında tanıyacağınız çoğu kişinin de bu konularda bilgi vermek istememesinden durumun ne kadar değerli olduğunu anlayabilirsiniz.

Birkaç başlık altından paylaşacağım altın bilgilere geçiş yapabiliriz ;

Makale Yazarak Para Kazanmak Makale yazarak para kazanmak - Recebivorer.com

Şimdi başlığa baktığınızda çok ciddi bir iş gibi durduğunun farkındayım.Olağanüstü bilgi gerektiren ve insanın içini ürperten bir başlık makale yazmak.Ancak inanın durumun bu kadar gerilmek gerektiren bir tarafı yok.İnternet ortamında makale yazmak şeklinde belirtiliyor ancak başlık üzerinde belirttiğim şey aslında sitelere içerik sağlamak.

Şöyle bir özet geçebilirim ; internet ortamında milyonlarca hatta belki de milyarlarca site var.Bir kişinin tek sitesi olduğu gibi 3-5 ya da 10 siteyi bir anda yöneten web girişimcisi insanlarımız var.Bu doğrultuda bakıldığında bu durum makale yazarlığı şeklinde bir pazarı mecburen ortaya çıkarıyor,çünkü bir insanın her konuda bilgi sahibi olması imkansız olduğu gibi sayıca birden fazla olan sitelerini de tek başına yönetmesi ve bunlara içerik sağlaması imkansız hale geliyor.

Bir kişinin 10 farklı sitesinin olduğunu ve bunlara günlük minimum 3 içerik girmek zorunda olduğunu düşünürsek bu günde 30 farklı içerik demek oluyor.Ki bu kadar içeriğe bir insanın zaman sağlaması imkansız gibi.Bütün gün bununla uğraşsa bile bir yerden sonra sıkıldığı için işin sonunu getiremiyor.

Tüm bunların neticesinde sitesi olmayan ya da daha fazla boş zamanı olanlar için bir pazar ortaya çıkıyor.Ben bu tür işleri ev hanımları için biçilmiş kaftan olarak görüyorum.

İşin özeti şu ; çeşitli arama motoru optimizasyonu kuralları gereği siteler içerik olarak en az 100 kelimeden oluşan içerikler girmek zorunda.Tabi burada belirtmiş olduğum 100 kelime en az olan.Bunu 300-500 hatta 1000 kelimeye çıkartabildiklerinde Google’ın gözünde sevilen site olma yolunda ilerliyorlar çünkü Google içerik olarak dolu siteleri seviyor çünkü arama yapan kullanıcıların aradıkları bilgileri dolu sitelerde bulabileceğini düşünüyor.Haksız da değil.

Şimdi bizim yapmamız gereken R10,Ytpara,Donanımhaber,Fuub,Wmaracı gibi sitelere üye olmak.Bu siteler üzerinde bulunan Makale yazarlığı kategorilerine girip uygun bir konu açmak ve müşterilerimizi beklemek.Bu siteler üzerinde araştırma yaptığınızda yazacağınız makalelerin çok çeşitli sektörlerde olabileceğini göreceksiniz.Bu konular genelde Moda,Forex,Saç Stilleri,Kadınlarla ilgili konular şeklinde oluyor.Bunun sebebi de bu tür konuların daha fazla aranıyor olması ve tıklama başına alınan ücretin bu konuları içeren sitelerde daha yüksek olması.Tabi bu konuyu başka bir başlıkta uzun uzadıya anlatırız inşallah ilerde şimdi konumuz bu değil.

Bu arada araştırmacı bir ruha sahipseniz yukarıda bahsettiğim başlıklardan anlamıyor olsanız bile bu konularda içerik yazabilirsiniz.Çünkü çeşitli sitelerden yapılan araştırmalar size ışık olacaktır.

Site Açarak Para KazanmakSite açarak para kazanmak - Recebivorer.com

Burada anlatacağım yöntem makale yazarlığına göre daha uzun bir süreç gerektiriyor.İkinci günde para kazanamayabilirsiniz bu yöntemle ancak bu yöntemi rayına oturttuğunuzda bir ömür ekmeğinizi buradan çıkartabileceğinizi unutmayın.

Site açmak ve bundan para kazanmak çok farklı şekillerde olabiliyor.Öncelikle site üzerinden para kazanabilmek için Adsense kullanmanızı tavsiye ediyorum.Adsense nedir ? diye soracak olursanız şu an için sizlere yorum kısmından sormaya ya da araştırma yapmaya davet etmek zorundayım.Adsense konusuna girersek çıkamayabiliriz çünkü uzun konu.Bir reklam şirketi olduğunu ve sitemize eklediğimiz reklamlara yapılan tıklamalardan para kazandığımızı belirteyim şimdilik.

Farklı yöntemler var demiştim bunlar şöyle sıralanabilir ; Öncelikle bir araştırma yaparak en çok aranan içeriklerle ilgili tek bir site açıp sitemizi bu doğrultuda ilerletmek.Genelde kadın profili için açılan siteler yüksek aranma hacmine sahiptir bu kategoride açıp da tutturduğunuz bir site size ilerde çok yüksek kazançlar sağlayabilir.

Tek site dışında birden çok site ile sürümden kazanmak konusu var.Burada ise farklı kategorilerde açacağımız sitelerle her siteden günlük 10 tık gelse toplamda 100 tık yapar şeklinde bir mantık yürütüyoruz.Bu yöntem tek site yapıp tutturmaktan biraz daha karlı gözüküyor ancak insanın tek siteye vereceği emek ve değer ile 10 siteyi yönetmesi bir olmuyor.İkinci yöntemde hem daha yorucu oluyor hem de gerekli özveriyi çoklu sitelerde gösteremiyoruz.Bu arada çoklu siteler yöntemini kullandığınızda ya otomatik içerik üretici bir yazılım satın almanız ya da siteleriniz için editör tutmanız gerekecektir veyahut ilk başlığımızda belirttiğimiz şekilde makale satın almanız lazım bu da doğal olarak sermaye demek oluyor.

Siteler için Adsense kullanımını önermem sebebiyle Film,Dizi ve illegal içerikleri önermiyorum.Bu tür içeriklerle kısa vadede iyi hit yakalanabiliyor ancak bizim para kazanmak için uzun vadeli ve sağlam içeriklerle ilerlememiz gerekiyor.(Bir film sitem mevcut bu arada,hobi amaçlı açılmış şu an için reklam bile yok)

Youtube Üzerinden Para KazanmakYoutube üzerinden para kazanmak - Recebivorer.com

Anlattığım yöntemler arasında en kolay ve en zor para kazanma bölümü burası.En kolay diyorum çünkü yüklemiş olduğunuz içeriklerin izlenim alması için çok fazla bir şey yapmanız gerekmiyor,youtube dünyanın bir numaralı video sitesi olduğu için siz videonuzu öylesine atmış olsanız bile mutlaka onu izleyen birileri çıkıyor.İster istemez izleyen birileri mutlaka çıkıyor.

En zor para bu bölümden kazanılıyor çünkü youtube da işler artık eskisi gibi değil.Bundan 3-4 yıl öncesini hatırlıyorum da youtube a ne atarsak atalım para kazanıyorduk ama bu işin de cılkı çıktığı için youtube da bu işe bir dur dedi artık.Youtube da oluşan telif meseleleri,hesap kapanmaları,adsense kapanmaları gibi durumlar artık kullanıcıyı bezdirmiş durumda.Bu konulara çok fazla girmeden youtube üzerinden para kazanma ile ilgili birkaç bilgi vermek istiyorum.

Şu anda youtube üzerinden para kazanmak istiyorum diyen bir kullanıcının mutlaka özgün ya da yarı özgün çalışması gerekiyor.Bu kadar yazıdan youtube üzerinden para kazanmak için youtube hesabımıza video yüklememiz gerektiğini anlamışsınızdır diye düşünerek yazıma devam ediyorum.

Özgün ne demek ? Özgün şu demek ki elinize kameranızı alıp otu böceği,çevreyi ya da kendinizi çekip yükleme yaptığınızda bu özgün oluyor yani videonun tamamen size ait olması gerekiyor.Durum böyle olduğunda hiç kimse size karışmıyor ve akşam eve acaba kanalım kapanmış mıdır ? korkusuyla gelmiyorsunuz.Çünkü illegal bir şey yapmadığınızı ve hesabınızın kapanmasını gerektiren bir durum olmadığını biliyorsunuz.

Bundan birkaç yıl önce bir video yüklemiştim “Youtube üzerinden para kazanmak” diye.Tabi ilk yazımda belirttiğim gibi süreklilik olmadığı için hesabı da videoyu da unuttum.Unuttum çünkü yükleyip heyecanla binlerce izlenecek diye bekleyip de 2-3 günde birkaç kişinin izlediğini görmek hevesimi kırmıştı ama işler böyle yürümüyordu.O videoyu yıllar sonra youtube da başka bir konuda arama yaparken gördüm ve binlerce izlenmesi vardı.

Demek istediğim şu ki beni kim neden izlesin ki demeyin ve hoşunuza giden şeyleri çekip youtube a yükleyin.Belki ilk günler hatta ilk aylar izlenmeler sizi tatmin etmeyecektir ancak sakın bırakmayın.Gün gelir de benim gibi kendi videonuzu arama yaparken rastgele bulursanız üzülürüm.

Youtube ile ilgili daha detaylı bir konu açmayı hatta video çekmeyi düşünüyorum ilerleyen zamanlarda.Şimdilik yorum kısmından sorularınızı alabilirim.

İnternetten para kazanmak mümkün.Çok ciddi paralar da kazanabilirsiniz.Sadece biraz bilgi ve süreklilik işinizi görecektir.

Etiketler: , , , , , , ,

İnternet Üzerinden Para Kazanmak İçin En Etkili Yöntemler Hakkında Yorum Yaz

E-Bülten Aboneliği

E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!

Chrome Tarayıcıda Otomatik Sayfa Yenilemeyi Kapatma

Chrome Tarayıcıda Otomatik Sayfa Yenilemeyi Kapatma

Birkaç haftadır Chrome tarayıcımda bir sorunla karşılaşıyorum ancak önceleri çok

Recebivorer1 Yorum27 Mart 2016
” Okula kahvaltısız gelebilirsin ama kahvaltısız gidemezsin çocuk ? ” İsimli Etkinliğimiz

” Okula kahvaltısız gelebilirsin ama kahvaltısız gidemezsin çocuk ? ” İsimli Etkinliğimiz

Merhaba değerli blog okuyucuları ; Bu yıl 1.sınıfları okutuyorum.Çeşitli etkinliklerle

Recebivorer1 Yorum25 Aralık 2016
Çözüm Koleji’nin İlk Blog Heyecanı

Çözüm Koleji’nin İlk Blog Heyecanı

Profilimde ufak da olsa bahsetmiştim öğretmenlik mesleğini icra ettiğimden.Çözüm Koleji’nde

Recebivorer1 Yorum24 Mart 2016
Kuşların da Yaşamaya Hakkı Var Değil mi ? 3500 Adet Rengarenk Kuş Evi

Kuşların da Yaşamaya Hakkı Var Değil mi ? 3500 Adet Rengarenk Kuş Evi

Bu tür projeleri görünce insan paylaşmadan edemiyor.Thomas Dambo adlı bir

Recebivorer0 Yorum20 Mart 2016
Çözüm Yeşerdi Dünya Yeşersin

Çözüm Yeşerdi Dünya Yeşersin

“Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık tutulduğunda;

Recebivorer0 Yorum8 Mart 2017
Çözüm Yeşerdi Dünya Yeşersin

Çözüm Yeşerdi Dünya Yeşersin

“Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık tutulduğunda;

Recebivorer0 Yorum8 Mart 2017
Biz Okuyoruz Ülkemiz Aydınlanıyor

Biz Okuyoruz Ülkemiz Aydınlanıyor

Her öğrencinin bir adet boş Türkiye haritası var. Çocuklara dağıtacağım

Recebivorer0 Yorum28 Şubat 2017
20’de 20 Etkinliği Mi ? O Da Ne ?

20’de 20 Etkinliği Mi ? O Da Ne ?

Bayağı zaman oldu yazmadığımız.Etkinliklerden geri durmuyoruz çok şükür ancak facebook,twitter

Recebivorer0 Yorum17 Şubat 2017
” Okula kahvaltısız gelebilirsin ama kahvaltısız gidemezsin çocuk ? ” İsimli Etkinliğimiz

” Okula kahvaltısız gelebilirsin ama kahvaltısız gidemezsin çocuk ? ” İsimli Etkinliğimiz

Merhaba değerli blog okuyucuları ; Bu yıl 1.sınıfları okutuyorum.Çeşitli etkinliklerle

Recebivorer1 Yorum25 Aralık 2016
Youtube Video Yükleme İle Para Kazanma Olayında Son Durum

Youtube Video Yükleme İle Para Kazanma Olayında Son Durum

Selamun aleyküm ; Şu bloğu her açtığımda günlük ,haftalık belki

Recebivorer0 Yorum29 Temmuz 2016
sinan
Hocam gağenuko minciti utağanare helal olsun. :)
serdar
dediğiniz şekilde yaptım fakat hiçbir şey değişmedi. halen chromede sayfalar otomatik olarak yenileniyor ve beni sinir ediyor. denemedim yöntem kalmadı.…
Fatih
İngilizce içeriğin önemini biz 10 yıldır fark etmedik, Şevval 1 blog ile fark etti :)